Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği ve Düzce Abhaz Kültür Derneği DÜKMER’i Ziyaret Ettiler.

3 Haziran, 16:28

17.05.2013 Tarihinde Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Dil Tarih ve Kültürel Zenginlikleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (DÜKMER)’i ziyaretlerinin ardından bu kez de Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği ve Düzce Abhaz Kültür Derneği DÜKMER’i ziyaret ettiler.

Dernek yetkililerini Rektörlükte karşılayan DÜKMER Müdürü Okt. Çiğdem Sütçü misafirleri DÜKMER toplantı salonunda ağırladı.

Düzce’nin kültürel çeşitliliğinin kayıt altına alınması konusunda çabaları takdirle karşıladıklarını belirten dernek yetkilileri DÜKMER’in bu alanda yapacağı tüm çalışmaları desteklediklerini belirttiler.

DÜKMER Toplantı Salonu’nda sergilenmek üzere Düzce Abhaz Kültür Derneği Ahtarpa (Başlık ve Atkı Şeklinde Olan Giysi), Agumfu (Uzun Üst Giysisi), Akaba (Hakim Yaka Gömlek) dan oluşan yöresel kıyafetler hediye etti. Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği ise Bıje (Boynuzdan Yapılan İçecek Kabı; büyük olarak tasarlananlar ise haberleşme için kullanılan, sesi gür iletişim araçlarıdır), yöresel kıyafetleri gösteren Alçı Kabartma ve Çerkez Kültürü ile ilgili Kitaplar hediye etti. 

   

 

                                        

×